Yasal Adres Ne İşe Yarar?

Peki hizmet almaya karar verdiğinizde, örnek olarak meşru adres Ankara şeklinde bir hizmet almaya karar verdiğinizde, bu hizmetin ortamında ya da bu paketin ortamında neler bulunmaktadır? Sanal adreste oluşturulan prosedürler nelerdir? Konu resmi kurumlar ya da prosedürler yönünden başlayarak anlatılmıştır. Buradan devam edelim. Öncelikli olarak şunu bilmelisiniz. Devlet kurumları, resmi kurumlar karşısında resmi bir tebligat adresi bulunacaktır. Şirketinize yapılacak her türlü tebligat bu adrese gelecektir.

Sizin nasıl haberiniz olacaktır? Kiralama hizmetini gerçekleştirdiğinizde bir personel yani sekreterya hizmetlerini sunmak hedefiyle personel görevlendirilecektir. Buna ek bir para vermeyeceksiniz. Yapacağınız aylık anlaşmanın ortamında bulunmaktadır. Her türlü evrak, belge alınacaktır, incelenecek, tarafınıza bilgi verilecektir. Sizin talimatınız tarafında lüzumlu cevaplar verilecektir. Telefonlara bakılacaktır. Elektronik postalar alınacaktır. Anlaşma haline göre çalışma odası da paket ortamında bulunabilir. Bu halde iş yerinize gelen müşterileriniz sekreterler doğrulusunda karşılanacaktır. Tarafınıza tabii ki bilgi verilecektir. Her türlü ofis hizmetinin birebir, her anlamda da gerçekleştiği görülecektir.


Yasal Olarak Adres Belirtmek Zorunda mıyım?


Bu hususta değişik kaynaklarda meşru adres başlığında bir araştırma yapabilirsiniz. Yasal olarak adres belirtmek mecburiyetinde mıyım? Evet gerçek kişilik olarak bir işletme kurmak için, tüzel kişilik olarak bir işletme kurmak için, kesinlikle resmi bir tebligat adresi belirtmek mecburiyetindesınız. Hangi şehirde, nerede yaşıyor olur iseniz olun, Türk ticari kanunları kapsamında bu yönde bir prosedür yapmalısınız.

Yasal adres Ankara ya da benzer bir şekilde saptama yapmanız gerekmektedir. İşte bu aşamada hazır ofislar, kiralık ofislar, sanal ofislar sizlerin karşısına çıkarılmıştır. Sizin adınıza bütün meşru prosedürler yürütülmektedir yani takip edilmektedir. Nedir bu meşru prosedürler? Belgeler, evraklar, bildirimler, tebligatlar alınmaktadır, size bilgi verilmektedir. Sizin vereceğiniz talimata istinaden, lüzumlu resmi cevaplar verilmektedir. İşlemler yürütülmekte, sekreterya hizmetleri verilmektedir. Anlaşma kapsamında bulunmakta ise, çalışma odaları kullanılmaktadır. Ekstra ve ufak yani cüzi miktarlarda ödemeler karşılığında, toplantı odaları konusu ile alakalı da sizlere konforlu ortamlarda hizmetler verilmektedir. 

 

Sanal Adres Ne İşe Yarar?


İşletme kurmanın asli kurallarından bir tanesi, alakalı kurumlarla, alakalı devlet kurumları doğrulusunda talep edilen belgeleri tamamlamaktır. Talep edilen belgeleri dikkatli bir şekilde incelediğinizde, sizden dilenen mühim belgelerden bir tanesinin, tebligat adresi olduğunu yani ikametgah adresi olduğunu göreceksiniz. Bugünkü şartlarında işletme kuran, kurmak isteyen ya da sahip olunan bir işletmeye devam etmek isteyen şahısların tamamına, meşru adres konusu ile alakalı sanal hizmetlerin verildiği görülebilmektedir. Peki sanal adres ne işe yarar?

Gerçek anlamda aylık bir kira bedeli ödemek hedefiyle Biz ofis, dükkan, ofis ya da işletme kiralamazsınız. Siz yalnızca sanal olarak bu hizmeti meşru prosedürleri dahilinde alırsınız. Bir adresiniz bulunur, tebligat ya da ikametgah adresi olarak görülür. Her türlü devlet kurumu doğrulusunda alakalı tebliğ, resmi anlamda bu adrese yapılır ve resmi anlamda tebligat yapıldığı kabul edilir. Adres adımı meşru prosedürler dahilinde sonuçlanmış olur.