Sanal Ofis Sistemi İle Çalışılır mı?


Her şeyi tamamladınız, yasal açıdan adres belirlediniz, kiralama işlemini yaptınız. Artık yasal adres Ankara konusunda şirketinizin fotoğrafı bir tebligat adresi bulunduğu anlaşma paketi dahilinde yukarıdaki hizmetleri aldınız. Peki sanal yasal adreste çalışılır mı? Çalışma ihtiyacı hissettiniz, çalışma odasına ihtiyacınız oldu, hatta müşterileriniz veya oluşturmuş iseniz personel ya da ekipleriniz ile toplantı yapma mecburiyeti ortaya çıktı. Böyle bir durumda ne yapacaksınız? Derhal müşteri hizmetlerine ulaşacaksınız. Çalışma ortamı için randevu alacak veya toplantı ortamı için randevu alacaksınız. Yasal adres anlayışında hazırlanmış ortamlarda görüşmelerinizi, randevu gün ve saatinde ve tabi ki makul bir ücret karşılığında gerçekleştireceksiniz.

Sanal Ofiste Neler Bulunuyor?


Ticaret hayatında yer almak istiyor iseniz, kendi paranızı, kendi şirketiniz aracılığıyla kazanmak istiyor iseniz, tabii ki şirket kurulumunu tamamlayacaksınız. Şirket kurulumunu yasal açıdan tamamlamanız amacıyla yerine getirmeniz mecburi olan işlemlerden bir tanesini de, yasal adres meydana getirecektir. Hangi alanda faaliyet göstermeyi planlıyor olur iseniz olun, muhakkak ve muhakkak yasal açıdan ilgili devlet kurumlarına bildirmeniz gerekli olan bir adres uygulaması karşınıza çıkacaktır. Bu adresi bulmanız veya ilgili kurumlara vermeniz amacıyla bir yer belirlemeniz, bir yer satın almanız, bir yer kiralamanız, kiraladığınız yeri işletme ortamına, ofis ortamına dönüştürmeniz gerekecektir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi kapsamında, tabii ki belirli bir bütçe ile yani harcama ile karşılaşacaksınız.

Tüm bunların yerine yasal açıdan adres belirleme, şirketler için adres belirleme konusunda, sanal olarak yasal açıdan adres belirleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sanal yasal adreste neler bulunuyor? Bir arkadaşınızın, bir meslektaşınızın veya ortak hizmet veya mal alım piyasasına ait bir tanıdığınızın iş yerine, ofisine, bürosuna, mühendislik bürosuna, hekimlik bürosuna gitmiş olabilirsiniz. Bu ofis ortamlarında gördüğünüz her çeşit hizmeti, sizde sanal anlamda alacaksınız. Fakat sanal anlamda alacağınız, reel olarak yani gerçek olarak işlem yapmayacağınız manasına gelmemektedir.


Sanal Ofis Giderlerine Dahil Olanlar


Gelelim en fazla merak edilen konuya, sanal adres giderlerine dahil olanlar anlaşma sağladığınız yasal adres Ankara konusunda şirketle görüşüp, müşteri hizmetleri kiralama hizmetine başvurdunuz. Hazır ofis, kiralık ofis, sanal ofis anlayışında artık sizde bir işletme sahibi oldunuz. Peki anlaşma yaptığınızda, sanal adres giderlerine dahil olanlar neler olacaktır? Büro kiralanacaktır, yasal açıdan bir adres belirleme çalışması yapılmış olacaktır. Bu adresi alınacak, işyeri kuruluşu aşamasında ilgili devlet kurumlarına, fotoğrafı tebligat adresi olarak verilecektir. Vermiş olduğunuz adres, siz her ne kadar sanal olarak kiralamış olsanız da, reel anlamda yani gerçek anlamda bir adres olacaktır. Tabii ki bu adreste görevlendirilmiş personel, hazırlanmış ofis ortamı, mobilya aksamı, elektronik cihazlar ve benzeri her çeşit işlem olacaktır. Şunu belirtelim. Personel bulunacaktır. Personel ofis hizmetlerini, idari hizmetleri yürütecektir. Ancak bu personelin maaşı ve sigorta masrafının yatırılması size ait değildir. Kiralama hizmetini yaptığınız şirkete ait olacaktır.