Sanal Ofis Kira Maaliyetleri


Hizmet almaya karar verdiğinizde, söz gelimi sanal ofis Ankara biçiminde Ankara'da bir ofis kiralamaya karar verdiğinizde, sandığınız gibi yüksek miktarlar ile karşılaşmayacaksınız. Sanal ofis kiraları yüksek mi? Cüzi bir miktar ile aylık olarak kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Gerçek bir ofis, büro kiralama işleminde vereceğiniz aylık kira bedelinin çok çok altında bedeller ile karşılaştığınızı göreceksiniz. Sadece donanım maddi giderlerının veya elektrik su internet gibi maddi giderlerının bile karşılığında, denk gelecek seviyelerde kiralama hizmetlerini alabildiğinizi göreceksiniz.

Ofis kiralama hizmetlerinde, yukarda bahsedilen hizmet veya avantajları kullanacaksınız. Ayrıca toplantı salonlarını gerçek anlamda kullanmak istemeniz durumunda, hizmet aldığınız şirket ile görüşmeniz ve randevu alıp, toplantı salonları konusunda bir arama yapmanız yeterli olacaktır. Bizim yapacağınız kiralama işlemi ile beraber, çok yüksek miktarlarda kazanç elde edeceksiniz. Sürekli hergün, her saat işinizin başında bulunacaksınız. Sizin ofis işlemlerinizi, sizin büro işlemlerinizi sizin adınıza takip eden yasal bir ofis sanal anlamda kurulmuş, tanımlanmış olacaktır.

Sanal Ofisler Yasal mıdır?

Şirket kurmaya veya şirketinizin işlemlerini yürütmeye karar verdiğinizde, sabit ve gerçek bir adres bulundurmak mecburiyetinde değilsiniz. Sabit ve gerçek bir ofis kiralama hizmetleri yerine, sanal ofis anlayışını tercih edebilirsiniz. Sizin sabit adresiniz belirli olacaktır. Sizin ticari anlamdaki adresiniz belirli olacaktır. Peki böyle bir hizmeti, söz gelimi sanal ofis Ankara başlığında hizmet aldığınızda, yasal prosedürlerin dışına çıkacak mısınız? Sanal ofisler yasal mı?

Yasal prosedürler konusunda yaşanması olası herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Türk ticari kanunları hükümleri çerçevesinde bu tip ofis hizmetinin yasal olarak kabul edildiği, net bir biçimde görülmektedir. Her türlü fotoğrafı işlemler, özel kurum kuruluşlar ile alakalı işlemler, olması gerekli olduğu gibi yasal prosedürler dahilinde yürütülmektedir.

Sanal Ofislerin Avantajları Nelerdir?


Peki tercih ettiğinizde, sanal ofis hizmetini tercih edip, kiralama işlemi yaptığınızda, avantaj elde edebilir misiniz? Sanal ofislerin avantajları nelerdir? Elbette pek çok avantaj elde edeceksiniz. Madde madde bunları sıralamak mümkün olabilir. Şirketler açısından veya şirket kuruluşları açısından, bir hayli fazla miktarda avantajın bulunduğunu söyleyebiliriz. Öncelikli olarak kira bedeli ödemeyeceksiniz. Kira stopajı veya operasyonel maddi giderler ile karşılaşmayacaksınız. Aidat ödemek mecburiyetinde kalmayacaksınız.

Ücretsiz internet hizmetini kullanabilirsiniz. Hazır ofisler anlayışla hareket edebilirsiniz. Bu ofislerin toplantı salonlarını, randevu sistemi sayesinde beraber kiralayabilirsiniz. Toplantı salonlarından faydalanabilirsiniz. Telefon aramaları için siz ofiste bulunmasanız bile, endişe duymanıza lüzum kalmaz. Gelen evraklarınız için siz ofiste olmasanız dahi, endişe duymanıza gerek kalmayacaktır. Sekreterlik hizmetini de kiralama hizmetleri ile beraber almış olacaksınız. Yasal adresiniz belirli olacaktır. Şirketinizin web sitesinde de görünür olacaktır. Elektronik posta hizmetlerini kullanabileceksiniz. Sözleşme evraklarında adresinizi, fotoğrafı adres olarak gündeme getireceksiniz. Kurulum aşamasında Ticaret Odası'nın yasal prosedürlerini tamamlayacaksınız. Vergi dairelerindeki gerekli aşamaları, yasal prosedürler dahilinde tamamlamış olacaksınız.