Sanal ofis alanı konseptinin işletmelerin çalışma şeklini değiştirdiği bir sır değil, ama bu hareket neden popülerlik kazanıyor? Uzaktan çalışma, patlayıcı büyüme için hazırlanıyor ve küresel işgücünün en az % 70'i en az yarı zamanlı olarak uzaktan çalışıyor. Teknoloji daha sofistike olmaya devam ettikçe, sanal ofis konsepti muhtemelen uygun olacak. Sanal Ofis evrimindeki daha fazla işletme, sanal bir ofisin geleneksel ofis alanıyla karşılaştırıldığında daha yüksek bir değer sağlamaya başladı. Yetenek havuzlarına kendi arka bahçelerinden daha fazlasını kullanarak, konumlarını dolduracak en iyi insanları bulmalarını sağlıyorlar. Bakım, peyzaj, ofis mobilyaları veya karı engelleyebilecek diğer harcamalara yatırım yapmak zorunda değiller. Ev adreslerini kullanmak zorunda kalmak yerine gerçek bir iş adresi edinerek, onlara hem mahremiyet hem de meşruiyet kazandırıyorlar.

İşverenler için de tek yönlü bir tartışma değil. Şirketler büyük parasal faydalar görürken, çalışanları Hazır ofis konsepti ile eşit derecede heyecanlanıyor.  Sanal ofisler, çalışan stresini azalttığı gösterilen uzun işe alım ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Çalışanlar, programları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olduklarını ve günlük yaşamlarını çalışma programlarına daha iyi uydurabileceklerini düşünüyor. Birçok çalışan, en azından yarı zamanlı olarak evden çalışma seçeneğinin onları bir şirkete çektiğini söylüyor. Genelde, uzaktan çalışma daha mutlu çalışanlar ve bu da işinize daha iyi katkıda bulunmalarını sağlar.

Sanal Ofisler İşletmenize Nasıl Değer Katar?

Çalışanın bakış açısından bakıldığında, neredeyse çalışmak iş-yaşam dengesine büyük faydalar sağladı. Uzaktan çalışanların çoğu verimlilik, iş tatmini ve bağlılıkta bir artış olduğunu bildirmektedir. Ayrıca stres seviyelerinde bir düşüş talep ediyorlar ve bir ofise girmemeleri gerektiğini söylüyorlar. Çalıştığınız yerle sınırlı değilken, yeteneğinizin nereden geldiği ile de sınırlı değilsiniz. Kiralık ofis, çalışanları her yerden çalışabileceği için size daha büyük bir yetenek havuzu sunar. Çalışanlar herhangi bir yerden çalışabilecekleri zaman mesai saatleri içinde tamamlayabilecekleri ile sınırlı değildir. Bu, yalnızca ofis açıkken değil, gerektiğinde müşterilerinizle ilgilenmelerini kolaylaştırır. Fiziksel çalışan varlığına ihtiyaç duyan işletmeler için bir seçenek olmamakla birlikte, sanal bir ofis alanıyla sunulan hizmetler, teknolojisi her yerden çalışmanıza izin veren işletmeler için uygun bir çözüm olabilir. İşiniz bunlardan biriyse, sanal bir ofis, birden fazla şekilde olumlu bir YG sağlayan geleneksel ofislere en iyi alternatifi sunar.