SANAL OFİSİ KİMLER KULLANABİLİR?

   Sanal ofis, fiziksel bir ofis için harcayacağınız masraflardan oldukça düşük bir fiyata yasal adres temini yapar. Bir şirket kurduysanız şahıs, limited, anonim fark etmeden Türk Ticaret Kanunu’na göre sizlerden bir yasal adres temini yapmanız istenir. Bu durumda bir ofis kiralama zorunluluğum var diye düşünebilirsiniz. Fakat kanunun içeriğinde adresin içeriğine ait bir beyan bulunmamaktadır. Yani sanal ofis kullanımı yasal olarak uygundur. Sıfırdan bir ofis kiralayıp masraflarıyla boğuşmaktansa sanal ofis ile çok daha uygun bir fiyata yasal adres temini yapabilme şansı elde edeceksiniz.

   Sanal ofisi şahıs, limited veya anonim şirketiniz varsa kullanabilirsiniz. Serbest meslek erbabıysanız kullanım sağlayabilirsiniz. Derneğiniz var ise derneğiniz için sanal ofisi kullanabilirsiniz. Sanal ofis kullandığınızda bir çok yükten kurtulmuş olacaksınız. Bir çok masraf ve giderler sizlere yük olmaktan çıkacak. Böylece işinize daha çok yatırım yapma şansı elde edeceksiniz.

   Sanal ofis sayesinde yasal adres temini yaparken bir diğer hizmetimiz olan kargo, posta, evraklarınızın teslim alımını da biz yapıyoruz. Böylece kargo, evraklarınızın teslim alımın da herhangi bir aksaklık yaşamıyorsunuz. Kaybolma derdinden de kurtuluyorsunuz. Zaman ve paradan tasarruf ediyorsunuz. Kargo, posta ve evraklarınız geldiğinde sizlere whatsapp ya da mail yoluyla haber veriyoruz. Sizlerin bilgisi ve onayı dâhilinde muhafaza ediyoruz. İstediğiniz zaman gelip teslim alma şansınız oluyor. Sizler için bu durumda elbette ki çok avantaj sağlıyor.

   Sıfırdan bir ofis kiralamaya kalktığınızda hem pandemi döneminde sağlığınız açısından büyük risk taşırken hem maddi açıdan sizleri bir hayli zorlar. Ofisinizin de prestijli ve profesyonel bir adreste olması gerekiyor. Müşteri portföyünüz açısında ve profesyonel görünmeniz için büyük önem taşıyor. Prestijli bir adres içinde ofis kiraları tahmin edebileceğiniz üzere oldukça yüksek fiyatlara mâl olacaktır.

   Depozito ve emlak komisyonu ödemek durumunda kalırsınız.  Ardından ofisinizin iç dizaynı da sizler için büyük bir önem taşıyor. Dekorasyon ve mobilya seçiminiz hem görünüş açısından hem sağlığınız açısından mobilya seçiminiz son derece önemlidir. Ergonomik ve sağlığınıza uygun bir biçimde döşenmiş olması gerekir. Masanızın boyutu sandalyenizin yüksekliği gibi ince ayrıntıları düşünmek zorundasınız. Özellikle sürekli masa başında çalışmanız gereken bir işiniz varsa bunlara dikkat etmek sizler için çok önemlidir. maddi açıdan zorlanacağınız kadar manevi olarak da bir hayli zorlanabilirsiniz. En ince ayrıntıya kadar her şeyi düşünmek sizleri yorabilir. Ve işinizde geri kalma olasılığınızı da yükseltebilir. Ofis kiraladığınız da stopaj vergisi ödemeniz gerekir. Kiranızın belli bir oranı kadar stopaj vergisi masrafınız çıkar. Her ay ödemeniz gereken elektrik, su, doğal gaz, wifi, mutfak, temizlik masrafı gibi masraflarınızda eklenir. Bu masrafları her ay ödemek sizleri bir hayli zorlayacaktır. Ayrıca ofis açtığınızda çalışana ihtiyacınız doğar. Çalışanınızın maaşı ve sigortası da sizler yük olacaktır. Bütün bunların hepsi sizleri işinize odaklanmaktan alıkoyar. Kafanızı kurcalamanıza sebep olur. Ve işinize yeterince yatırım yapamayabilirsiniz. Fakat sanal ofis kiraladığınız bir çok masraftan kurtulup işinize daha fazla odaklanıp daha fazla yatırım yapabileceksiniz. Ekstra depozito ve emlak komisyonu ödemeyeceksiniz. Çalışana ihtiyacınız olmadan istediğiniz gibi çalışabileceksiniz. Çalışanınızın maaşını ve sigortasını dert etmenize gerek kalmayacak. Stopaj vergisinden sanal ofis kullanımınız boyunca muaf olacaksınız. Böylece sizlere yük olacak bir masraftan daha kurtulmuş olacaksınız. Adreslerimizde prestijli bir adrestedir ve bir ofis için ödeyeceğiniz kiradan çok daha uygun bir fiyata sanal ofis kiralayabileceksiniz. Elektrik, su, doğal gaz, wifi, mutfak, temizlik masrafları da sizler için sona eriyor.