Yeni girişimciler için son zamanlarda sanal ofis kiralama en çok merak edilen konuların başında geliyor. Kimler Sanal Ofis kiralayabilir? Ofis kiralama süreci nasıl işler? Toplantılar kiralananda ofislerde düzenlenebilir mi gibi birçok sorunun yanıtı araştırılıyor. Hemen sizlere modern çağın en büyük getirilerinden olan kiralık ofisler ile ilgili detaylı bilgileri aktarmaya başlayalım. Özellikle home ofis ya da freelance çalışan ancak kendine bir şirket kurmak isteyen girişimciler için çok ideal olan bu ofisler, sabit adres olarak vergi dairesine de gösterilebildiği için son derece avantajlı. İnternette ortak çalışma alanı ya da e-ofis adı ile de bilinen bu ofisler yasal olarak işletiliyor ve verilen adres vergi dairesi tarafından kabul ediliyor. 

Sanal Ofisler Yasal Mı?

Kendiniz için bir şirket bulduğunuzda mutlaka Yasal Adres belirtmeniz gerekiyor. Ama ekstra bir ücret harcamak istemiyorsanız tamamen yasal olarak hizmet veren sanal ofis kiralayabilirsiniz. Profesyonel bir şekilde çözüm sunan bu ofisler sizinle bir sözleşme imzalandı ve bu doğrultuda sizlerle dairesine resmini adres olarak burayı gösterebilirsiniz. Toplantı odaları ve makam odaları da bulunan bu ofislerde kullanmak istediğiniz süre şekline göre ücretlendirme kaydıyla saatlik ya da günlük olarak istediğiniz odayı kullanabilirsiniz. Ayrıca sizin adınıza gönderilen eposta ve kargolarda ofiste bulunan çalışanlar tarafından teslim alınır ve size ulaştırılır. Basit gibi görünse de bu sistem size büyük bir maliyetten kurtarır.

Yeni bir iş kurmanın ya da şirket açmanın ne kadar maliyetli olduğunu az çok biliyorsunuz. Zaten yüksek olan bu maliyetleri ortadan kaldırmak ya da azaltmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bütçeden biraz kısmak olacak. Örneğin kendiniz için yeni bir ofis aramak yerine Hazır Ofis kullanabilir başkalarıyla ortak kullandığınız bu alanlara daha düşük maliyetlerle sahip olabilirsiniz. Özellikle hayatına home office çalışma şeklinde devam edenler dönemsel olarak ofise ihtiyaç duyduklarında böyle mekanları tercih edebilirler. Düşünsenize aslında evden çalışıyorsunuz ama ihtiyacınız olduğunda gidebileceğiniz bir ofisiniz var. Kesinlikle çok mantıklı ve rahat bir çalışma sistemi değil mi sizce de?