Kiralık Ofis Nedir ? Ne Anlama Geliyor?


Öncelikli olarak kiralık ofis ifadesinden başlayalım. Kiralık ofis ne anlama geliyor? Zannettiğiniz gibi reel anlamda yani gerçek anlamda bir yere gidip veya bir dükkanı, bir ofis veya bir büroyu kiralamanız ve mal sahibi ile protokol yerine getirmemiz manasına gelmemektedir. Bir örnek verelim. Kiralık ofis Ankara biçiminde bir hizmetten faydalanabilirsiniz. Bu kapsamda şirket ile görüşeceksiniz. Sanal anlamda ofis kiralama hizmetini gerçekleştireceksiniz. Bu ofis kiralama hizmetinde tabii ki sizlere fotoğrafı anlamda kullanabileceğiniz bir adres verilecektir.

Bu adres sayesinde işletmenizin kurulum aşamasını tamamlayacaksınız. Bildiğiniz gibi bir işyeri açmak için, gerçek veya tüzel kişilik anlayışında sizden istenilen belirli evraklar bulunur. Bu evrak seçeneklerinden bir tanesini de, fotoğrafı tebligat adresini kanıtlayacak yasal bir adres meydana getirmektedir. İşte kiralık olarak verilen ve sanal olarak karşılanan ofis hizmeti, bu ihtiyacı gidermek amacıyla gündeme getirilmektedir. Bunun bir maliyeti var mıdır? Elbette bunun da bir maliyeti bulunur. Fakat gerçek bir ofis kiralama hizmetinin, kira bedelinin belki de onda biri düzeyinde karşınıza çıkacaktır. Reel fiyatları, güncel fiyatları alabilmek için, yalnızca müşteri hizmetleriyle görüşmeniz yeterli olacaktır. Endişe duymayın, çok çok yüksek miktarlarda para ödemenize gerek bulunmamaktadır.


Kiralık Ofisler Nasıl Kullanılır?


Peki karar verdiniz ve kiralık ofis hizmeti almayı düşünüyorsunuz. Peki ne yapacaksınız? Nasıl kullanırsınız? Kiralık ofisler nasıl kullanılır? Öncelikli olarak kiralık ofis Ankara biçiminde bir müracaatta bulunacaksınız. Karşılıklı anlaşma çerçevesinde çok çok düşük miktarlarda aylık bir para ödeyip, ofis hizmetinden sanal anlamda yararlanmaya başlayacaksınız. Nedir sanal anlamda faydalanmak veya kiralık ofisler nasıl kullanılır? Sorusunun karşılığı nedir? Görüşme yapılacak, anlaşmayı varılacak, sizlere bir tebligat adresi verilecektir.

Tabii ki dilerseniz gidip bu tebligat adresini görebilirsiniz. Ofis hizmetleri, yasal hizmetler veya yazışma işlemleri bu adresi üzerinden yürütülecektir. Peki kim tarafından söz konusu hizmetler yürütülür? Tabii ki bu işlemleri yürütebilmek için, siz bir personel veya bir sekreter tutmayacak, maaş ödemeyecek, sigorta primini yatırmayacaksınız. Siz yalnızca küçük miktarda parayla kiralama hizmetini yapacaksınız. Kiraladığınız işyerine ait sekretarya hizmetleri de şirket tarafından karşılanacaktır. İşletmenizin idari işlemleri yürütülecektir.

Kiralık Ofis Nedir Nasıl Kullanılır?

Farklı kaynaklarda duymuş, okumuş olabilirsiniz. Sizde bir girişimci olarak işyeri kurmayı tasarlıyor olabilirsiniz. Fakat cebinizdeki paraya baktığınız zaman, iş yeri kurmak için yeterli mali kaynaklara sahip olmadığınızı görebilirsiniz. Bu gibi durumlarda alabileceğiniz bir hizmet bulunur. Bu hizmetin karşılığı, kiralık ofis olarak duyurulmuştur. Nedir bu hizmet? Kiralık ofis nedir nasıl kullanılır? Bu yazı içeriğinde sizlere merak ettiğiniz konularla ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Ofis olayını anlatacak, konuyla ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlayacak ve bir girişimci olarak işletmenizi yok denecek seviyedeki düşük miktarlarda kurmanıza yardımcı olacağız.