E-Ofise Nasıl Güvenebilirim?


En çok sorulan; ancak cevabı en basit olan soru aslında budur. Size hizmet veren firmanın, sizin haricinizde pek çok işletmeye ya da şahsa hizmet sunuyor olduğunu unutmamalısınız. Bu iş yerleri sizin için oldukça güvenilirdir; çünkü siz e verdikleri hizmet karşılığında sizden ödeme alırlar. Yani bu bir sektördür diyebiliriz. Sizin yasal bir adrese, onların ise sizin gibi müşterilere ihtiyacı vardır. Bu nedenden dolayı içiniz rahat olabilir. Sanal ofis Ankara’da Kızılay’ın nerdeyse her yerinde size hizmet sunmaktadır. Küçük bir arama yapın ve birine ulaşın. Net ve ayrıntılı bilgi talep edin.

Sanal Ofis İşinize Güç Katar


Size yalnızca bir adres lazım ve bunun için yüklü miktarlarda para harcayıp kendinize ve cebinize zarar vermek istemiyorsunuz. Sağa sola sordunuz, olmadı. Arkadaşınızdan iş yerini adres olarak göstermeyi rica ettiniz, kabul etmedi. Evinizi de adres olarak göstermek size pek mantıklı gelmedi diyelim. O zaman yapmanız gerekli olan tek şey sanal ofis sistemini araştırmak diyebiliriz. Günümüzde pek çok girişimci cebindeki parayı çok mantıklı kullanmak istiyor. Herkes parasını doğru kullanmak ister; ancak bu ofisler tam anlamı ile paranızın cebinizde kalmasına yardımcı olmaktadır.

Özellikle sanal ofis Ankara’da son zamanların en gözde tercih konusu haline gelmiştir. Bu tür kiralama sistemleri, para harcamamanızı sağlamış olduğu için, minimum gider maksimum kazanç anlayışından dolayı işinize ciddi manada güç katar. İşiniz ne olursa olsun, eğer yeni bir ofis hayaliniz var ve bütçeniz kısıtlıysa yapmanız gerekli olan ilk iş ofisin sanal olanını biraz araştırmak ve size uygun olanını bularak kiralamak için protokol aşamasına gelmek olmalıdır. Siz işinizi geliştirmek için koştururken, aklınız ofisinizde kalmayacak ve çok küçük miktarda ödemelerle bir adresiniz olacak. O zaman biraz detaylandıralım konuyu.


Sanal Ofis İşime Ne Şekilde Katkı Sağlar?


Öncelikle sistemi iyi idrak etmek gerekir. Sistem nasıl çalışır, nasıl bir ofis tipine sahipsiniz, çalışma koşulları neler, ne gibi özgürlükleriniz var, nelerden yararlanabilirsiniz gibi soruların cevaplarını eksiksiz olarak bilmelisiniz. Sanal ofis işinize pek çok katkıda bulunmaktadır. Örneklendirmek gerekirse; devamlı gitmeniz gerekli olan bir ofisiniz olmaz. İşinizi siz takip ederken, evrak ve gönderilerinizi, aldığınız aramaları, misafir karşılamalarınızı sizin adınıza ofis çalışanları takip eder. Sizin olmadığınız her an için sizinle ilgili gerçekleşen tüm gelişmeler, sekretarya tarafından size bildirilir ve her konudan anlık haberdar olursunuz.

Ekstra personel maliyetiniz yoktur. Personeller, size bu hizmeti veren işletmenin sorumluluğundadır. Fiziki ofislere ödediğiniz paranın nerdeyse onda biri kadar bir ödemeyle ve hatta daha azı bile olabilir, bir yasal adres sahibi olursunuz. Size özel bir sabit numaranız olur. Toplantı salonları, kafeterya, lobi gibi alanlar bedava dağıttığı hizmetinizde olur. Tabii ücretli olan hizmetler de vardır; ancak bunlar size protokol ile beraber bildirilir.